bubble-joy-1.jpg Společnost Bubble Joy se už čtvrtým rokem zaměřuje na vývoj, výrobu a distribuci nealkoholických nápojů stejnojmenné značky. Přestože je na trhu relativně krátkou dobu, vede se jí dobře a je v zisku. V nedávné době se jí podařilo získat certifikaci zcela zásadní pro další expanzi spojenou především s distribucí do obchodních řetězců, velkoobchodů a na zahraniční trhy. Společnost očekává výrazné navýšení produkce, a proto přesunula výrobu z Prahy do více vyhovujících prostor v Bruntále a přistoupila k nákupu výkonnější automatizované výrobní linky. K financování tohoto zařízení využila zvýhodněný úvěr z programu Expanze.

Z hlediska rozvoje naší společnosti bylo pořízení nové výrobní technologie s výkonem 3 000 ks nápojů za hodinu nezbytné. S navýšením kapacity výroby můžeme dodávat naše produkty do obchodních řetězců, velkoobchodů a zajistit tak stálou kvalitu nabízených nápojů v potřebném množství,“ uvádí jeden z majitelů firmy Bubble Joy Michael Hrbáč.  

Na nákup nové linky se společnost rozhodla, vedle využití vlastních zdrojů, půjčit si prostředky od komerční banky. Od jejího bankovního poradce se pak majitelé firmy dozvěděli o programu Expanze a možnosti získání doplňkového bezúročného úvěru od ČMZRB s možností odkladu splátek. Tento produkt byl pro ně natolik zajímavý, že o prostředky zažádali.

Rychlé vyřízení, usnadnění rozvoje
„Po celou dobu vypracování žádostí jsme byli vedeni pracovníky ČMZRB, věděli jsme, co máme dělat, osobně jsem nikdy neměl pocit, že bych se v množství  formulářů ztratil, ač se to při jejich prvním stažení nezdálo pravděpodobné,“ přibližuje Michael Hrbáč a doplňuje: „Byli jsme velice mile překvapeni s jakou ochotou a profesionálním přístupem byly všechny body namyšleny a prodiskutovány. Bylo nám vše srozumitelně vysvětleno a po dodání potřebných podkladů smlouvy připraveny k podpisu. Celý proces trval jen několik týdnů.“

bj-web-flasky-eng.png

Společnost, díky realizaci tohoto projektu, bude schopna zajistit kapacitu výroby pro evropský trh a očekává zdvojnásobení meziročních tržeb (2016 vs. 2017). Na podzim roku 2017 pak plánuje pořídit ještě jednu plnící linku z důvodu dalšího navýšení kapacity a zajištění provozu při možném výpadku stávající linky. Vedle dalšího navýšení obratu a vstupu na nové evropské trhy počítá ve střednědobém horizontu také s nárůstem zaměstnanců a dalším rozvojem produktu.

„Jak už název programu napovídá, jsme připraveni růst a expandovat na trhy Evropské unie. Programem Expanze nám byla nabídnuta příležitost vyrábět a nadále rozšiřovat vysoce kvalitní produkt za použití těch nejmodernějších výrobních technologií s možností odložení splátek,“ říká Michael Hrbáč. Díky programu Expanze se tak rozvoj společnosti Bubble Joy urychlí a zjednoduší. „Hlavní výhodu programu Expanze tak spatřuji právě v odložených splátkách a možnosti čerpání bezúročného úvěru, čímž se rozvoj naší společnosti usnadní,“ doplňuje Michael Hrbáč.

Společnost tento projekt financovala zčásti z vlastních zdrojů a zčásti kombinací komerčního úvěru od Komerční banky a zvýhodněného úvěru od ČMZRB.